AUTO CB spol. s r.o.
Nepomucká 119, 326 00 Plzeň

e-mail: kopecky@autocb.cz
tel.: 377 66 66 67, 30

 

BEZPEČNOST

06/2013: Systém City Brake Control získal ocenění Euro NCAP Advanced

Cena Euro NCAP Advanced je od roku 2010 udělována výrobcům, kteří svá vozidla vybavují pokrokovými bezpečnostními prvky přispívajícími k vyšší ochraně všech účastníků provozu. Držitelem tohoto prestižního ocenění se v letošním roce stal systém City Brake Control.
Více informací

01/2013: Úspěch modelu 500L

500L získal v roce 2012 ocenění 5 hvězdiček v EuroNCAP. Jeho výsledky byly natolik výborné, že se letos dostal na vrchol segmentu a byl oceněn titulem „Best in class cars of 2012“.
Více na http://euroncap.com/bestinclasscars2012.aspx.

11/2012: FIAT 500L získal v testech EuroNCAP pětihvězdičkové ohodnocení s celkovým skóre 83/100

Nový Fiat 500L získal nejvyšší ocenění EuroNCAP podle nových přísnějších kritérií v oblasti bezpečnosti dospělých osob, dětí a chodců, jako i prvků aktivní bezpečnosti. To vše díky nové architektuře Small Wide, která prošla tisíci hodinami virtuálních simulací a poté 200 testy provedenými na jednotlivých součástech, podsystémech, dále více než stovkou nárazových simulací a také více než stovkou skutečných nárazových testů.
Více informací

10/2011: Fiat Freemont získal 5 hvězdiček v testu Euro NCAP

Fiat Freemont je dalším modelem, který získal bez problému maximální hodnocení v testu Euro NCAP – 5 hvězdiček. V posledních letech se již stalo samozřejmostí, že vývojáři nových vozů myslí na bezpečnost od samého začátku, proto Fiat Freemont již v základu nabízí: 6 airbagů, tříbodové bezpečnostními pásy, aktivní opěrky hlavy se systémem pro minimalizaci zranění krku a integrované dětské sedáky “child booster” pro správné usazení dětí a optimalizaci výšky bezpečnostních pásů. Dále disponuje model Freemont systémy ABS a ESP s pomocným systémem Hill Holder pro usnadnění rozjezdu do kopce, systémem ERM (Electronic Rollover Mitigation) pro snížení rizika převrácení a technologií TPMS schopnou neustále monitorovat tlak v jednotlivých pneumatikách. Pro bezpečnou přepravu nákladů je zde inteligentní systém pro kontrolu stability přívěsu TSC.

2007: Fiat 500 slaví zisk pěti hvězdiček v testech Euro NCAP

Fiat 500 získal prestižní hodnocení pěti hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP (celkem 35 bodů) a zařadil se tak mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě.
Aby bylo dosaženo tohoto skvělého výsledku, věnovali konstruktéři pozornost všem typům nehod: čelní náraz, boční náraz, převrhnutí na střechu, řetězová nehoda. Byly rovněž brány v potaz různé rychlosti nárazu, různé typy překážek a v neposlední řadě ochrana posádky s nejrůznějšími fyzickými vlastnostmi.

Fiat 500 je vybaven řadou sofistikovaných bezpečnostních prvků. Pokud se jedná o pasivní bezpečnost, je vybaven až 7 airbagy (2 čelní typu Dual Stage, 2 boční, 2 okenní, 1 kolenní) a předními bezpečnostními pásy s dvojitými předpínači a omezovači zátěže. Pokud jde o aktivní bezpečnost, je Fiat 500 vybaven standardně systémem ABS s EBD a volitelně systémem ESP. Ten v sobě dále zahrnuje systémy ASR, MSR, HBA a Hill Holder.

2007: Fiat Bravo získal 5 hvězdiček v testu Euro NCAP

Fiat Bravo navazuje na Fiat Grande Punto a Fiat Croma a získává stejně jako oni bez problému maximální hodnocení v testu Euro NCAP – 5 hvězdiček v nárazovém testu. V posledních letech se již stalo samozřejmostí, že vývojáři nových vozů myslí na bezpečnost od samého začátku. Fiat Bravo v sobě zahrnuje řadu bezpečnostních prvků, mezi nimiž nechybí ABS s EBD, ESP (elektronický stabilizační program), až sedm airbagů, aktivní opěrky hlavy na předních sedadlech, aj.

2005: Fiat Croma získal v testech Euro NCAP 5 hvězdiček

Provedený nárazový test nezávislé agentury Euro NCAP potvrdil, že Fiat Croma si právem zasloužil maximální počet pěti hvězdiček v oblasti ochrany posádky při nárazu. Za ochranu děti v autosedačce získal Fiat Croma 4 hvězdičky, čímž se zařadil mezi nejlepší vozy ve své kategorii.

2005: Grande Punto získalo maximální hodnocení v nárazových testech

Fiat Grande Punto získal v testu agentury Euro NCAP 5 hvězdiček. Toto hodnocení se uděluje vozům, které dosáhly maximální bezpečnosti při simulovaném nárazu a nejlépe ochránily posádku vozu včetně dětí v dětské autosedačce. Grande Punto je jedním z nejbezpečnějším vozů ve své třídě. Tohoto vynikajícího výsledku dostalo díky své robustní karosérii postavené na zcela nové platformě a bohaté bezpečnostní výbavě, která zahrnuje ABS, ESP a až 7 airbagů.