AUTO CB spol. s r.o.
Nepomucká 119, 326 00 Plzeň

e-mail: kopecky@autocb.cz
tel.: 377 66 66 67, 30

 

Fiat Triple X

Po necelém roce se do Prahy vrací největší sportovně - zábavná freestylová akce FMX Gladiator Games, tentokrát s podtitulem Fiat Triple X. Diváci i letos budou svědky neuvěřitelného skoku sériového, nijak neupraveného Fiatu Punto. „Jde vlastně o světovou premiéru. Na rampu pojedeme rychlostí přes sto kilometrů v hodině, abychom vyskočili do zhruba dvaceti metrové výšky. A pokud se dostaneme nahoru, ještě nás čeká skok dolů. Bude to mazec,“ říká hlavní organizátor a jezdec zároveň Marek Rejman, kterému bude spolujezdce opět dělat Zdeněk Fusek.

„Náš skok na loňských FMX Gladiator Games jsme neměli možnost vyzkoušet, museli jsme prostě skočit hned napoprvé. Vyšlo to, ten pocit si budu dlouho pamatovat. Bylo to super, ale zdálo se nám to moc jednoduché. A tak jsem požádal Zdeňka o spolupráci na dalším skoku. Tentokrát to tak jednoduché nebude“, řekl Rejman o novém projektu.

Skok je inspirovaný legendárním silvestrovským skokem Robbie Maddisona, který vyskočil na repliku Vítězného oblouku v Las Vegas a následně seskočil zpátky dolů. Fiat Punto bude také skákat do výšky s následným seskokem zpět na zem. Uskuteční se na speciálně postavené věži z mohutné rampy před Průmyslovým palácem. Fiat Punto opět nebude nijak upravený, pouze vyztužený rámem pro případ převrácení. Nijak nebude upraven ani výkon motoru.

Skok Fiatu Punto však není jediným lákadlem letošních FMX Gladiator Games. Chybět nebude ani FMX či pokus Švéda Daniela Bodina o step up back flip na postavenou věž. O stejný trik se pokusí také Američan Caleb Moore na sněžném skútru. „Caleb Moore loni při FMX Gladiator Games předvedl tandemové salto na sněžném skůtru se svým bratrem. Je to světová hvězda, stejně tak Daniel Bodin. Oba mají několik medailí z X Games. Z českých jezdců určitě nebude chybět Petr Kuchař nebo Libor Podmol,“ prozrazuje Rejman.

Součástí programu bude také koncert a ohňostroj. Na Fiat Triple X se milovníci freestyle motokrosu můžou těšit v pondělí 1. října na plochodrážním stadionu Markéta. Vstupenky jsou dostání již nyní v síti Ticketportal. Ceny vstupného se pohybují od 290 Kč do 690 Kč.  Více informací na www.fiatxxx.cz nebo na www.gladiatorgames.cz

Historie FMX v České republice se začala psát v září roku 2000 v Brněnské hale Rondo, kde uskutečnila první FMX akce nejen u nás, ale i v Evropě. V roce 2004 vznikl koncept nové multimediální show pod názvem FMX Gladiator Games, která si získala srdce jezdců, fanoušků a specializovaných médií po celém světě.

FMX Gladiator Games se pravidelně účastní světová FMX špička. V rámci FMX GG se uskutečnila také světová premiéra salta na sériovém motocyklu Harley Davidson, tandemové salto Petra Piláta a primátora hl. m. Prahy Pavla Béma, nebo již zmíněný skok v sériovém vozu Fiat Punto. FMX Gladiator Games je show s dvanáctiletou historií, která posunula freestyle motokros z oblasti sportu do oblasti sportovního entertainmentu. 

Předprodej vstupenek na www.ticketportal.cz.