AUTO CB spol. s r.o.
Nepomucká 119, 326 00 Plzeň

e-mail: kopecky@autocb.cz
tel.: 377 66 66 67, 30

 

Aktuality

IKONA SE NADÁLE VYVÍJÍ: NA AUTOSALONU V ŽENEVĚ SE PŘEDSTAVUJE NOVÝ FIAT 500 COLLEZIONE

  • Během autosalonu v Ženevě značka Fiat představí novou speciální sérii věnovanou modelu Fiat 500. Tato speciální edice svou úchvatnou dvoutónovou karoserií Primavera oslavuje nadčasový styl a design modelu 500, stejně jako jeho ikonický status a vždy módní osobitost.
  • Fiat 500 Collezione, který bude k dispozici ve verzi hatchback i kabriolet, se může pochlubit skutečně exkluzivním stylem s 16palcovými litými koly, řadou chromovaných detailů, exkluzivní dvoutónovou karoserií a speciálním logem.
  • Od roku 1957 bylo prodáno přes šest milionů vozidel Fiat 500, z toho dva miliony v posledních deseti letech. Dnes je Fiat 500 globální ikonou generující 80 procent prodejů mimo Itálii.
  • Fiat 500 je lídrem segmentu A a opět potvrzuje své dominantní postavení na evropském trhu, kde se v 16 zemích umisťuje v první trojici nejprodávanějších modelů segmentu.

 

V prestižním prostředí mezinárodního autosalonu v Ženevě se v záři reflektorů představí nová speciální série Fiat 500 Collezione, která je další poctou ikoně značky Fiat přicházející po limitovaných edicích určených k oslavě 60. výročí. Model 500 Collezione je pětistovkou ve všech ohledech, protože svým jedinečným stylem a nezaměnitelným nadčasovým designem zdůrazňuje všechny vlastnosti jedné z nejproslulejších italských ikon.

Fiat 500 Collezione je poctou nadčasovému stylu a designu modelu 500, jeho ikonickému postavení a vždy módní osobitosti. Novinka zahajuje jaro v ryzím stylu 500, tedy se svěžím a důmyslným duchem, který vyzařuje jemné dílenské zpracování a exkluzivní kombinace barev a materiálů.

Vůz bude k dispozici ve verzi hatchback a ještě exkluzivnějším provedení kabriolet a jeho stylistické detaily odrážejí moderní pojetí předchůdce včetně nezaměnitelných stylistických prvků, jakými jsou specifické chromované doplňky na předním nárazníku, kapotě a krytech zrcátek. Standardem jsou 16palcová litá kola, nicméně seznam volitelné výbavy nabízí nesčetné možnosti personalizace, včetně nové dvoutónové karoserie Primavera (bílá a šedá), dvoutónové kombinace Acquamarina (bílá a zelená) a slonovinového odstínu Taormina, jako alternativy k bílému odstínu Gelato a modrému odstínu Blu Dipinto di Blu. Eleganci vozidla zdůrazňuje i chromovaný nápis Collezione na zadních výklopných dveřích v typickém italském fontu písma a šedo-bílo-šedá linka u jednotónových i dvoutónových provedení karoserie.

Interiér je střízlivý a elegantní a nabízí originální možnosti. Palubní deska je vyvedena v barvě odpovídající zpracování karoserie: bílá v případě dvoutónové verze Primavera a zelená u provedení Acquamarina. Dvoutónovým zpracováním se vyznačují i sedadla, která mají šedý pruhovaný základ s horní částí ve slonovinové barvě a s logem 500 v úrovni ramen. Logo Collezione se nachází také v interiéru, konkrétně na koberečcích. Nový Fiat 500 Collezione nabízí to nejlepší z hlediska konektivity a technologií: volitelně je k dispozici infotelematický systém Uconnect 7" HD LIVE, který zahrnuje funkce Apple CarPlayTM a Android AutoTM. Zapomenout nesmíme ani na volitelnou vestavěnou navigaci TomTom, 7palcový displej mezi kontrolními ukazateli, který je největší ve své třídě, a audiosystém Beats, který oslní všechny milovníky hudby. Zajímavá je rovněž nabídka motorizací, která zahrnuje zážehové, vznětové i dvoupalivové motory spalující benzin a LPG s výkonovým rozpětím od 69 do 105 k. Volit lze rovněž robotizovanou převodovkou Dualogic s pádly řazení pod volantem. Vůz vystavený v expozici značky Fiat je vybaven motorem 1.2 o výkonu 69 k.

Rozhodně to není poprvé, co se ikona značky Fiat představuje veřejnosti v odlišné a exkluzivní verzi, přičemž současně zůstává věrna sama sobě. Ve skutečnosti je to jedno z tajemství, které stojí za jejím úspěchem i věčným mládím. Její design inspiroval představivost mnoha umělců a módních návrhářů, kteří ji dodali elegantní, exkluzivní nebo sportovní interpretace, ať už v podobě připomínkových verzí nebo jednoduše dokazující, že milované a vzrušující vozidlo může disponovat mnoha různými kreativními podobami.

Z mnoha speciálních sérií zaslouží zmínku verze 500 by Diesel, první z dlouhého seznamu edicí, jež vznikla přesně před deseti lety, dále 500C by Gucci v roce 2011, 500 Riva v roce 2016 a nedávno 500 60th a Anniversario oslavující šedesáté výročí ikony značky Fiat. S pomocí těchto verzí Fiat 500 doslova přetvořil tradiční pravidla trhu a dokázal, že i malé vozidlo se může vyjádřit mnoha různými způsoby, přičemž všechna slavila neobyčejný úspěch. Není dílem náhody, že se pro tuto čtyřkolovou legendu v posledních deseti letech rozhodli už více než dva miliony řidičů. Tento úspěch ovšem není jen italský, ale především mezinárodní, neboť v současné době míří k zahraničním zákazníkům až 80 procent vozidel Fiat 500. V lednu 2018 tato ikona značky Fiat vedla žebříček prodejů na osmi trzích a na dalších osmi se umístila v první trojici nejoblíbenějších modelů. Navazuje tak na úspěch z roku 2017, kdy model 500 vedl prodejní tabulky v osmi zemích, včetně Velké Británie a Španělska, a v dalších sedmi zemích se umístil v první trojici, včetně Itálie a Francie.

 

Turín, 5. března 2018