AUTO CB spol. s r.o.
Nepomucká 119, 326 00 Plzeň

e-mail: kopecky@autocb.cz
tel.: 377 66 66 67, 30

 

Aktuality

FIAT PANDA ZNOVU POKOŘIL POUŠŤ

Ze španělského hlavního města Madridu se do marocké pouště už deset let každé jaro vypravuje unikátní kolona aut. Je tvořená především modely první generace Fiat Panda, a proto má tato akce příznačný název Panda Riad.

Tento rok startovala kolona Pand z Madridu 3. března. První zastávkou bylo španělské historické město Motril. Kousek od něj se všech 400 zúčastněných týmů nalodilo na trajekty a přesunulo se na africký kontinent. Tam už na odhodlané Pandy 4x4 a 4x2 čekala drsná krajina severní Afriky s kamennými cestami, horkou pouští a nekonečně vzdáleným horizontem. Během týdenní cesty urazila dlouhá kolona klasických Fiatů skoro 3000 kilometrů. Závěr události, která se skutečně dá charakterizovat oblíbenými slovy o tom, že cesta je cíl, byl v krásném marockém městě Marakéši.

I když se jedná o amatérskou akci, Panda Raid je součástí série Rally Raid stejně jako legendární Dakar. Zúčastněné týmy byly z tak vzdálených částí světa, jako je například Kambodža či Argentina, kde je původní Fiat Panda dodnes velmi oblíbeným autem.

Tato úžasná cesta, která už 10 let představuje magickou kombinaci dobrodružství a nedotknutelné krajiny, a to na palubě automobilové ikony s celkovým počtem 7,5 miliónu vyrobených kusů od roku 1980 do současnosti, dává všem posádkám možnost ocenit její houževnatost, ovladatelnost a pohodlí. Spolu se 400 klasickými Fiaty Panda byl v závodech rovněž nový Fiat Panda Cross 4x4, který zaštítil celé toto dobrodružství. Na cestě v poušti, bok po boku s ostatními vozy, symbolizující podání rukou mezi minulostí a současností modelu, který je 15 let jedním z nejpřednějších vozidel ve svém segmentu v Evropě. Jinými slovy Panda, jíž lze bezesporu označit za královnu evropských měst, se znovu ukázala i jako rovnocenná soupeřka pro pouštní duny.

Jako přirozený nástupce legendárního modelu Panda 4x4, jehož prodej začal před 35 lety, má současný model Panda Cross 4x4 exkluzivní charakter nejlepších SUV, a to pouze při délce 3,7 metru. Tajemstvím jeho úspěchu je jedinečná kombinace trakčního systému skutečného terénního vozidla, výkonu a výbavy SUV s vnějšími rozměry, praktičností a agilitou městského automobilu. Panda Cross 4x4 je crossover, jenž dokáže překonat jakoukoli překážku, a to díky 4WD a elektronickému zámku diferenciálu, který měl jako první auto na trhu.

Úžasný úspěch akce Panda Raid 2018 je jen dalším z mnohých rekordů tohoto bestselleru. Panda byla například prvním městským automobilem, který nabídl pohon 4WD (1983), byla také prvním vozidlem ve svém segmentu, které získalo titul Auto roku (2004), a v tom stejném roce byla také prvním městským autem, které vyjelo do nadmořské výšky 5200 metrů do základního táboru pod Everestem. Panda se jednoduše neztratí nikde.